Okresní kolo Přeboru škol v OB - okres Žďár nad Sázavou

pořádající oddíl: UNITOP SKP Žďár nad Sázavou
centrum: Žďár nad Sázavou, hřiště ZŠ Palachova
mapa: Palachova, 1:4000, stav: 2015, revize jaro 2022
start 00: 16:30
Ideální počasí a žádné komplikace na tratích - to byly plusy akce; na druhé straně byla trochu slabší účast (48) a potíže se zpracováním výsledků. I tentokrát se našlo pár odvážných, kteří se rozhodli zkusit OB a po krátké instruktáži vše zvládli a třeba OB získal další dušičky.

termín: 25. 4. 2018

centrum: Žďár nad Sázavou, hřiště ZŠ Švermova (4. ZŠ); vchod vedle Relaxačního centra; GPS: 49.562970, 15.943667
mapa: U Bazénu; 1:4000; stav: jaro 2018
prezence: 16:00 - 16:20

informace   rozpis    parametry tratí   pokyny   startovní listiny: kategorií škol   výsledky: jednotlivci  družstva   foto

Na závod je přihlášeno 90 závodníků z 11 škol okresu.

Jako obvykle bylo dost odhlašování, ale neobvykle přišlo i hodně nových zájemců, takže počitadlo startujících se  zastavilo na čísle 79. Pěkné počasí, žádné problémy, jen občasné malé bloudění, jak už to k orientačnímu běhu patří, žádné stížnosti na mapu ani tratě - tak se dá shrnout odpoledne s OB 25. dubna 2018 ve Žďáře.

- - - - - - - - - 2016/2017 - - - - - - - - -

3. 5. 2017 centrum: hřiště 2. ZŠ Žďár nad Sázavou; mapa Klafar (1:4000); start v 16:30

Opět nová mapa a krásné počasí (oproti předpovědi). Tentokrát ovšem trochu nižší počet účastníků (61), který způsobila silná marodka a školní akce. Žáci a studenti okresu si s tratěmi poradili vcelku dobře, ač někteří byli začátečníci pouze se základní instruktáží. Letos nenastala žádná komplikace s lampiony a bezpečnosti pomohla i asistence Městské policie.
Medaile pro nejlepší jednotlivce a diplomy pro družstva spolu s drobnými odměnami byly rozdány na závěr při vyhlášení výsledků.

pozvánka
Záludnosti práce s novou mapou Palachova si na sídlišti Přednádraží vyzkoušelo vedle 90 závodníků z 10 škol okresu i 7 nováčků s doprovodem. Někteří účastníci byli výkonnostní orientační běžci a jiní si troufli na trať po základní instruktážní "hodině s OB" absolvované ve škole. Do cíle dorazili všichni, někteří ovšem měli chybné ražení a tak do výsledků nezasáhli. Boje byly urputné, v některých kategoriích rozhodovaly o umístěná vteřiny a při vyhodnocení pořadí družstev bylo nutno dokonce třikrát použít pomocné kriterium součtu časů. Vyhlášeni byli 3 nejlepší - jednotlivci byli oceněni medailemi a družstva diplomem a drobnou sladkou cenou.
Průběh závodu byl narušen zcizením jedné kontroly a odhozením jiné; ta byla posléze navrácena na místo. To bohužel mohlo ovlivnit některé závodníky. Navíc po skončení závodu ještě někdo utrhl kleštičky na kontrole v jiném prostoru.
Výsledky: jednotlivci a družstva
Fotografie z průběhu závodu a vyhlášení

- - - - - - - - - 2013/2014 - - - - - - - - - -
24. 4. 2014 Stejně jako vloni i letos nám přálo počasí navzdory předpovědím. Na tratě se po sídlišti U průmyslové školy vydalo 70 závodníků z 15 škol okresu a kromě jednoho do cíle dorazili všichni. Závodilo se urputně ve všech 8 kategoriích, ti nejlepší byli odměněni medailemi, školní týmy obdržely kromě diplomu i menší pochoutku a upomínku na první závod v OB si odnesli ti, kteří měli orienťáckou premiéru.

Výsledky jednotlivců a družstev si můžete prohlédnout zde.
Krajské kolo bude 7. 5. ve Velkém Meziříčí.

7. 4. 2014 Základní informace: shromaždiště: Žďár nad Sázavou, dvůr za Active SVČ Horní 2; do 16:00

- - - - - - - - - - 2012/2013 - - - - - - - - - -
25. 4. 2013 Jsou k dispozici výsledky jednotlivců i školních týmů. Mírné problémy způsobili opozdilci a změny ve jménech. Omlouváme se Tomáši Poláčkovi, kterého jsme poslali na trať se staršími.

OB_vysledky_okres_jednotlivci.pdf (29,8 kB)

OB_vysledky_okres_skoly.pdf (34,3 kB)

24. 4. 2013 Závod proběhl za krásného počasí. Na hledání kontrol vyrazilo postupně 56 více i méně zkušených borců a borkyň a všichni se vrátili bez úrazu, pláče či modřin do cíle, za což si vysloužili pochvalu a ti nejlepší i ocenění. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na setkání s nimi při krajském kole Přeboru škol v OB, které pořádáme 7. 5. v prostoru Zelené hory a Černého lesa, čili opět ve Žďáře.