Krajské kolo Přeboru škol v OB - kraj Vysočina

9. 5. 2019 Žďár nad Sázavou; Horní 2 = budova Active Clubu (mapa)
    mapa: "U bazénu", 2018, 1:4000

    rozpis      pokyny

    161 přihlášených; 149 startujících ze 17 škol Kraje Vysočina - to je základní statistika. Pořadatelé použili SI, takže zpracování běželo rychle. Počasí se v průběhu závodu vylepšilo z deště přes mrholení do zatažena. Sídliště v mírném svahu prověřilo fyzickou zdatnost a závěr do kopce i to, jak se kdo dokáže "kousnout". Výsledky jednotlivců i školních týmů byly občas velmi těsné, ale jindy docela jednoznačné. Do celostáního finále postupují: Gymnázium Jihlava (III+IV) a Gymnázia Žďár nad Sázavou a Chotěboř (V). K nahlédnutí jsou již i fotky. V centru zůstal černý skládací deštník.

 

11. 5. 2018  Nové Město na Moravě, informace zde

26. 5. 2017 Libice nad Doubravou, pořadatel: oddíl CTB; nová mapa "Libice"; 141 účastníků

V kategorii mladšího žactva zvítězila ZŠ Smetanova Chotěboř, mezi staršími žáky (III+IV) se na prvním místě umístilo Gymnázium Žďár nad Sázavou, které na celostátní finále doprovodí vedle jihlavského gymnázia (vítěze v kategorii středních škol (V)), také druhé Gymnázium Chotěboř.

17. 5. 2016  Žďár nad Sázavou, Horní 2 = budova Active Clubu (mapa)
        mapa: Pod Vodojemem, 1:4000
        přihláška za školu: do 13. 5. 2016 mailem na pzr@orientacnibeh.cz
        pozvánka    pokyny
        Závodu se zúčastnilo 143 školáků a studentů ze 17 škol kraje Vysočina. Většina našla všechny kontroly, přičemž pro mnohé to byla orienťácká premiéra a o to větší uznání si zaslouží. Počasí vydrželo býti přívětivým navzdory předpovědi. Souboje hlavně mezi školami byly hodně urputné, ale při vyhlášení zatleskali všichni i soupeřům. Jak to dopadlo? Mezi jednotlivci a v soutěži družstev. Do celostátního finále postupuje Gymnázium Žďár v kategorii staršího žactva a středních škol a Gymnázium Jihlava mezi středoškoláky.
Na místě zůstaly 2 kusy černých (spodních) kalhot, černé ponožky a černobílý šátek - k doptání u pořadatelů.
= = = = = = = = = = 2014/2015 = = = = = = = = = =
22. 5. 2015  Chotěboř - letní stadion, prezence do 9:00; start 00 = 9:30; pořadatel: oddíl OB Chotěboř (CTB)
Místní škola Smetanova zvítězila v kategorii nejmladších (II); v kategorii staršího žactva (III+IV) si postup do celostátního kola vybojovali zástupci ZŠ Smetanova Chotěboř a Gymnázia Žďár nad Sázavou; za studenty (kategorie V) budou Kraj Vysočina reprezentovat borci a borkyně z Gymnázia Jihlava. Podrobnosti
= = = = = = = = = = 2013/2014 = = = = = = = = = =
7. 5. 2014 Krajské kolo pořádalo Bratrstvo Žďárských vrchů a Chaloupky ve Velkém Meziříčí, více na stránce závodů
V kategorii II zvítězila ZŠ Palachova Žďár nad Sázavou; postup do celostátního finále si vybojovaly vítězné školy, t.j. Gymnázium Jihlava (v kategorii III+IV) a Gymnázium Chotěboř (v kategorii V); z druhého místa postoupilo Gymnázium Žďár (III+IV).

= = = = = = = = = = 2012/2013 = = = = = = = = = =
7. 5. 2013
Závodníky hostilo atraktivní prostředí zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou. Cestou na start a při závodě si mohli prohlédnout památku UNESCO - poutní kostel na Zelené hoře, podle níž je pojmenovaná i mapa použitá při závodě. Startovalo celkem 140 žáků a studentů z 10 škol kraje Vysočina. Do cíle dorazili všichni a většina cestou i našla všechny svoje kontroly a možná i cizí ;-) Souboje v některých kategoriích byly hodně urputné a výsledky velmi těsné. Na závěr byli oceněni ti nejlepší jak v soutěži jednotlivců tak i  školních družstev.
Postup do republikového finále, která se koná 5. 6. 2013 v Plané nad Lužnicí, vybojovala 2 družstva Gymnázia Jihlava (kategorii III+IV a V) a družstvo Gymnázia Žďár nad Sázavou (kategorie III+IV).

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

2. 5. 2013 pokyny

20. 4. 2013 rozpis (pozvánka) KP skol 2013 rozpis.pdf (39,5 kB)